SEKCJA MENU DESKTOP
SEKCJA MENU2 DESKTOP
SEKCJA POKAZ DESKTOP
SEKCJA TRESC DESKTOP

ZABURZENIA AKOMODACJI
Opublikowano - Sierpień 4, 2018

Artykuł, który ukazał się w gazecie Optyka (4/2018)

... czytaj więcej

 

DIETA DLA ZDROWYCH OCZU
Opublikowano - Marzec 2, 2017Nieodpowiednia dieta może zwiększać ryzyko groźnych chorób oczu. Wzbogać swoją dietę by zachować zdrowie oczu i dobre widzenie na długie lata! W tym artykule oraz na naszym Facebook’owym fanpage’u www.facebook.com/DobryOptometrysta systematycznie pojawiać się będą żywieniowe (...)

... czytaj więcejKWESTIONARIUSZ JAKOŚCI ŻYCIA
Opublikowano - Marzec 2, 2017„Czy Ty lub Twoje dziecko ma niezdiagnozowany problem ze wzrokiem?” Amerykańscy optometryści opracowali kwestionariusz Quality of Life, który pozwala odpowiedzieć na to pytanie. Wersja skrócona kwestionariusza znajduje się na stronie http://www.covd.org/?page=QOLstart.

W tym artykule oraz na naszym Facebook’owym fanpage’u będą systematycznie publikowane ważniejsze pozycje rozszerzonej wersji kwestionariusza wraz z omówieniem (...)


... czytaj więcejRUCHY OCZU - OKULOMOTORYKA
Opublikowano - Grudzień 26, 2016Nasze oczy są w nieustannym ruchu. Niemalże kazda czynność, którą wykonujemy, wymaga poruszania się naszych gałek ocznych. Ruchomość gałki ocznej zapewnia 6 mięśni zewnątrzgałkowych unerwianych przez 3 nerwy czaszkowe (...)

... czytaj więcejAKOMODACJA
Opublikowano - Grudzień 26, 2016

Akomodacja to zdolność układu wzrokowego do zmiany mocy oczu w zależności od odległości obiektu obserwacji. Aby widzieć z bliska oczy muszą mieć większą moc optyczną niż w przypadku patrzenia w dal. Zdolność do akomodacji jest największa w dzieciństwie i stopniowo zmniejsza się z wiekiem (jest to proces naturalny). Dlatego też osoby starsze często potrzebują okularów do czytania. Jednakże zaburzenia akomodacji mogą wystąpić również u dzieci i młodych dorosłych (...)

... czytaj więcejASTENOPIA – CZY MNIE TO TEŻ DOTYCZY?
Opublikowano - Grudzień 26, 2016

Bóle głowy, zasypianie przy czytaniu? Trudności z nauką lub niechęć do zajęć sportowych u pociechy? Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo nasze codzienne funkcjonowanie zależy od sprawności układu wzrokowego. Za pomocą wzroku nie tylko możemy pracować intelektualnie, (...)

... czytaj więcej

 

Zez jawny, zez ukryty. Postępowanie w zezach.
Opublikowano - Lipiec 19, 2018Podczas ostatniego badania wzroku dowiedziałem się, że mam zeza ukrytego, co robić? Moja córka ma zeza, czy powinniśmy zrobić operację? Takie i inne pytania często słyszę podczas rozmowy z pacjentem w gabinecie. Czym tak naprawdę jest zez, z czym się wiąże i co można zrobić w przypadku jego wystąpienia? (...)

... czytaj więcej

-
-
ZAPISY ONLINE