salon optyczny, optyk warszawa
demo-attachment-37-Subtraction-3

Salon optyczny Dobry Optometrysta

Jako zespół doświadczonych optometrystów i optyków w Warszawie, wspólnie dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić kompleksową opiekę nad Twoim wzrokiem. Wierzymy, że dobry optyk to nie tylko ktoś, kto dobierze Ci odpowiednią korekcję, ale także specjalista, który pomoże w rozwiązaniu nawet najtrudniejszych problemów ze wzrokiem.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór okularów – od klasycznych po rozwiązania specjalistyczne, takie jak okulary progresywne, biurowo/biznesowe, pryzmaty. Wykonamy również złożone konstrukcje, o których już nieraz słyszeliśmy, że "nie istnieją" (takie jak okulary progresywne pryzmatyczne). Nasze okulary wyposażamy w zaawansowane technologicznie soczewki topowych producentów, takich jak:

  • Essilor,
  • Visall,
  • Zeiss,
  • Hoya

Markowe oprawy

Gwarancja adaptacji

Salon optyczny, optyk Warszawa - DOBRY OPTOMETRYSTA

Dobry optyk Warszawa

Bardzo nam zależy, aby szeroki wybór opraw okularowych był dostępny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W naszym salonie optycznym Dobry Optometrysta optyk Warszawa znajdziesz okulary zarówno bardzo wąskie, jak i szerokie, dla dzieci, osób nastoletnich i dorosłych. Mamy w ofercie wiele designerskich marek okularów, takich jak: 

Etnia Barcelona, Oakley, Kaleos, Versace, Eschenbach, Mini Cooper, Liu Jo, Humpfrey, Tokyo

20250115_163201

Zaawansowane konstrukcje

Współpraca gabinet - salon

1. Profesjonalne badanie optometryczne

Naszą współpracę zaczynamy od kompleksowego badania wzroku, które pozwala dokładnie określić Twoje potrzeby i ewentualne wady wzroku. Dzięki nowoczesnym urządzeniom i wiedzy naszych specjalistów masz pewność, że wyniki badania będą precyzyjne i rzetelne.

2. Recepta na okulary

Na podstawie wyników badania wystawiamy receptę, która stanowi bazę do stworzenia okularów idealnie dopasowanych do Twojego wzroku.

3. Dobór konstrukcji szkieł

Każda para oczu jest inna, dlatego pomagamy w wyborze odpowiedniej konstrukcji szkieł – od jednoogniskowych po progresywne, z dodatkowymi powłokami zwiększającymi komfort widzenia.

4. Wybór oprawek

Następnie wspólnie wybieramy oprawki, które najlepiej podkreślą Twój styl i osobowość. Nasza oferta obejmuje zarówno klasyczne modele, jak i nowoczesne, designerskie propozycje.

5. Precyzyjne wymiarowanie

Aby okulary były wygodne i zapewniały najlepszą jakość widzenia, dokładnie wymierzamy ich parametry. Uwzględniamy zarówno dopasowanie oprawek do kształtu twarzy, jak i ustawienie szkieł względem Twoich oczu. Wykonujemy m.in. pomiar kątów oprawek, aby okulary leżały idealnie.

6. Wykonanie okularów

Twoje okulary są następnie wykonywane z największą starannością. Korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i doskonałą funkcjonalność.

7. Gwarancja adaptacji

Zależy nam, abyś był w pełni zadowolony z nowej pary okularów. Dlatego zapewniamy gwarancję adaptacji, dzięki której masz czas na przyzwyczajenie się do okularów lub wprowadzenie niezbędnych korekt. Nie mówimy „dobry optyk Warszawa” na darmo!

20240213_131113

GODZINY PRACY
SALONU

  • Poniedziałek11:00-20:00
  • Wtorek11:00 - 20:00
  • Środa9:30-17:30
  • Czwartek11:00-20:00
  • Piątek11:00-20:00
  • Sobota / niedzielanieczynne
Okładka dla Dobry Optometrysta
2,622
Dobry Optometrysta

Dobry Optometrysta

Gabinet optometrii i terapii wzrokowej

4 days ago

Czy klasyczne czworakowanie (na rękach i kolanach) naprawdę wpływa na rozwój wzroku dziecka? 👀🧠Tak – i są na to konkretne badania naukowe!Naprzemienne czworakowanie:- wspiera percepcję głębi,- rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,- aktywuje mechanizmy równowagi zależnej od wzroku,- poprawia przewidywanie wzrokowe ruchu.Pracujesz z niemowlętami jako optometrysta, terapeuta SI lub fizjoterapeuta? 👶Zapisz ten post i pokaż rodzicom, dlaczego nie wolno pomijać czworakowania.Adolph, K. E., & Kretch, K. S. (2015). Gibson's theory of perceptual learning. In J. S. Werner & L. M. Chalupa (Eds.), The new visual neurosciences (pp. 1235–1246). MIT Press.Anderson, D. I., Campos, J. J., Anderson, D. E., Thomas, T. D., Witherington, D. C., Uchiyama, I., & Barbu-Roth, M. A. (2019). Do balance demands induce shifts in visual proprioception in crawling infants? Frontiers in Psychology, 10, 1388. Gibson, E. J., & Walk, R. D. (1960). The "visual cliff". Scientific American, 202(4), 64–71. Kubicek, C., Jovanovic, B., & Schwarzer, G. (2017). The relation between crawling and 9-month-old infants' visual prediction abilities. Infant Behavior and Development, 49, 150–159. ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku

1 week ago

Dlaczego fotochromy? To sprytne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą nosić dwóch par - zwykłych i przeciwsłonecznych. Na zewnątrz automatycznie się przyciemniają, a w pomieszczeniach znow stają się jasne. Bez wciskania guzika, bez kombinowania. Po prostu reagują na światło.Mechanizm jest chemiczny: specjalne związki (np. spiropirany, naftopirany) zawarte w soczewce reagują na promieniowanie UV, zmieniając swoją strukturę z formy bezbarwnej w formę barwną. Efekt? Soczewka pochłania więcej światła widzialnego i staje się ciemniejsza.Z badań (Moon et al., 2020) wynika, że fotochromy renomowanych producentów w stanie przezroczystym zatrzymują niemal 100% promieniowania UVA i UVB, a częściowo także zakres światła niebieskiego (do ok. 420–430 nm). Działają ochronnie nawet wtedy, gdy nie wyglądają na „aktywne”.A co z szybkością zabarwiania i odbarwiania? Jest teraz o wiele szybciej niż kiedyś. Rzadko też wchodzisz z zupełnie jasnego, do zupełnie ciemnego pomieszczenia.Mi to się sprawdza - nie muszę pamietac o zakładaniu, zdejmowaniu, "żąglowaniu" okularami - ale mam też drugą parę bez fotochromu.A Tobie?Moon, B. Y., Kim, S. Y., & Yu, D. S. (2020). Differences in the optical properties of photochromic lenses between cold and warm temperatures. PLoS ONE, 15(5), e0234066 ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku

3 weeks ago

Zamiast spać "siedzimy" w telefonie?Najnowsza metaanaliza pokazuje że to może prowadzić do krótkowzroczności – i to wcale nie marginalnie! Dzieci, które śpią zbyt krótko, mają aż o 23% większe ryzyko krótkowzroczności, a te, które śpią długo – o 25% mniejsze. Chociaż potwierdziło to się dla dzieci z krajów azjatyckich, daje do myślenia.To oznacza, że odpowiednia ilość snu może działać ochronnie – być może dlatego, że reguluje pracę oka i wpływa na rytmy dobowe. Ale uwaga – badania genetyczne (tzw. analiza Mendelowska) nie potwierdziły, że sam sen jest bezpośrednią przyczyną wady wzroku. Jak na razie wiemy, że to ważny czynnik towarzyszący, który może być związany z innymi czynnikamiJakimi? Przede wszystkim właśnie wgapianiu się w ekran telefonu z 20-30 cm przy zgaszonym świetle!📱Czy to wystarczający powód, żeby pójść dziś spać trochę wcześniej?🌛 ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku